Item: CR2PRUModel: 1008R2632A3E20B4C2P6Cross Ref: 21UT95
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Assembled/unassembled Assembled
Base Depth 110"
Base Length 61"
Base Width 32"
Caster Diameter 4"
Casters Included (2) Rigid, (2) Swivel
Climbing Angle 59°
Color Yellow
Ladder Tread Serrated
Number Of Steps 8
Overall Depth 61"
Overall Height 9.2 ft.
Overall Width 32"
Platform Depth 20"
Platform Height 6.7 ft.
Platform Width 24"
Rear Exit No
Series Series 1000
Step Depth 7"
Step Tread Serrated
Step Width 24"