Item: CR2PFLModel: 1006R1824A2E10B4D3C1P6Cross Ref: 21UR69
In Stock
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Assembled/unassembled Assembled
Base Depth 46"
Base Length 46"
Base Width 24"
Caster Diameter 4"
Casters Included (2) Rigid, (2) Swivel
Climbing Angle 59°
Color Gray
Exit Direction Forward, Rear
Ladder Tread Rubber Mat
Number Of Steps 6
Overall Depth 46"
Overall Height 7.5 ft.
Overall Width 24"
Platform Depth 10"
Platform Height 5 ft.
Platform Width 16"
Rear Exit Yes
Series Series 1000
Step Depth 7"
Step Tread Rubber Mat
Step Width 16"