Item: CR2QAFModel: 1004R2630A2E30B3C1P6Cross Ref: 45CJ46
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Assembled/unassembled Assembled
Base Depth 51"
Base Length 31"
Base Width 30"
Caster Diameter 2"
Casters Included (4) Swivel
Climbing Angle 59°
Color Gray
Handrails Included Yes
Includes Ladder Instructions
Includes Handrails Handrails Included
Ladder Actuation Weight Activated Step Lock
Ladder Tread Antislip Vinyl
Number Of Steps 4
Overall Depth 31"
Overall Height 5.8 ft.
Platform Depth 30"
Platform Height 3.3 ft.
Platform Width 24"
Rear Exit No
Series Series 1000
Step Depth 7"
Step Tread Antislip Vinyl
Step Width 24"