Item: CR2NZCModel: 1004R2630A2E20B3C2P6Cross Ref: 21UP96
In Stock
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Assembled/unassembled Assembled
Base Depth 31"
Base Length 31"
Caster Diameter 2"
Casters Included (4) Swivel
Climbing Angle 59°
Color Yellow
Includes Handrails Handrails Included
Ladder Actuation Weight Activated Step Lock
Ladder Tread Antislip Vinyl
Number Of Steps 4
Overall Depth 31"
Overall Height 5.8 ft.
Overall Width 30"
Platform Depth 20"
Platform Height 3.3 ft.
Platform Width 24"
Rear Exit No
Series Series 1000
Step Depth 7"
Step Tread Antislip Vinyl
Step Width 24"