Item: CR2NZDModel: 1004R2630A1E20B3C2P6Cross Ref: 21UP93
In Stock
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Assembled/unassembled Assembled
Base Depth 31"
Base Length 31"
Base Width 30"
Caster Diameter 2"
Casters Included (4) Swivel
Climbing Angle 59°
Color Yellow
Includes Handrails Handrails Included
Ladder Actuation Weight Activated Step Lock
Ladder Tread Expanded Metal
Number Of Steps 4
Overall Depth 31"
Overall Height 5.8 ft.
Overall Width 30"
Platform Depth 20"
Platform Height 3.3 ft.
Platform Width 24"
Rear Exit No
Series Series 1000
Step Depth 7"
Step Tread Expanded Metal
Step Width 24"