COTTERMAN 1004R2630A2E20B3C1P6 Rolling Ladder Welded Handrail Platform 40 Inch Height | AF2YWA 6ZEX9
COTTERMAN 1004R2630A2E20B3C1P6 Rolling Ladder Welded Handrail Platform 40 Inch Height
Item: AF2YWAModel: 1004R2630A2E20B3C1P6Cross Ref: 6ZEX9
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
5.00% off
Item Rolling Ladder
Actuation Type Weight
Assembled/unassembled Assembled
Base Depth 41"
Base Length 31"
Caster Diameter 2"
Casters Included (4) Swivel
Climbing Angle 59°
Color Gray
Includes Handrails Handrails Included
Ladder Tread Antislip Vinyl
Number Of Steps 4
Overall Depth 31"
Overall Height 5.8 ft.
Overall Width 30"
Platform Depth 20"
Platform Height 3.3 ft.
Platform Width 24"
Rear Exit No
Series Series 1000
Step Depth 7"
Step Tread Antislip Vinyl
Step Width 24"