COTTERMAN 1003N1820A6E10B3C2P1 Rolling Step, 3 Steps, 30 Inch Top Step Height, 21 Inch Bottom Width
Item: CR2QFLModel: 1003N1820A6E10B3C2P1Cross Ref: 21UP61
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Product Specifications:
Item Step
Assembly Unassembled
Base Depth 27"
Base Spread 27"
Base Width 20"
Bottom Width 21"
Caster Diameter 2"
Casters Included (4) Swivel
Color Yellow
Feet Material Rubber
Feet Type Slip Resistant
Finish Powder Coat
Ladder Actuation Spring Loaded Casters
Ladder Tread Perforated
Nesting Not Nestable
Net Weight 38 lbs.
Number Of Steps 3
Overall Depth 27"
Overall Height 2.5 ft.
Platform Depth 21"
Stacking Not Stackable
Step Depth 7"
Step Stool Product Group Rolling Step
Step Tread Perforated
Step Width 16"
Top Step Depth 10"
Top Step Height 30"