BUSSMANN TR2/TCP1.25-R Surface Mount Fuse, 250VAC, 1.25A
Item: BD3DQCModel: TR2/TCP1.25-R
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
This product can only be shipped in multiples of 2500
Add To Cart
Product Specifications:
Item Surface Mount Fuse
Ac Voltage 250V AC
Amps 1.25A
Fuse Group TCP
Height 2.77 mm
Interrupt Rating 50A at 250V AC
Length 10.29 mm
Overall Length 0.41"
Packaging Cut Tape
Product Type SMD Fuses
Series TCP Series
Voltage 250V AC
Width 2.77 mm