BUSSMANN SR-5H-1.25A-BK Through Hole Leaded Fuse, PCB Mount, Time Delay/Slow Blow, 250VAC, 1.25A
Item: BC9UNKModel: SR-5H-1.25A-BK
In Stock
Get it by Monday, May 25
This product can only be shipped in multiples of 200
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Through Hole Leaded Fuse
Ac Voltage 250V AC
Amps 1.25A
Body Style Leaded
Diameter 3.4 mm
Fuse Group Submini
Fuse Type Leaded Fuses
Indicator Style Without Indicator
Length 8.6 mm
Overall Diameter 0.133"
Overall Length 0.34"
Packaging Bulk
Product Type PCB Mount Fuse
Series SR-5H Series
Termination Type Radial
Type Specialty Fuses
Visual Indication Without Indicator
Voltage 250V AC