BUSSMANN SR-5H-6.3A-AP Through Hole Leaded Fuse, PCB Mount, Time Delay/Slow Blow, 250VAC, 6.3A
Item: BC9REPModel: SR-5H-6.3A-AP
In Stock
Get it by Friday, May 22
This product can only be shipped in multiples of 1000
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Through Hole Leaded Fuse
Ac Voltage 250V AC
Amps 6.3A
Body Style Leaded
Diameter 3.4 mm
Fuse Group Submini
Fuse Type Leaded Fuses
Indicator Style Without Indicator
Length 8.6 mm
Overall Diameter 0.133"
Overall Length 0.34"
Packaging Ammo Pack
Series SR-5H Series
Termination Type Radial
Voltage 250V AC