BUSSMANN SR-5-125MA-AP Through Hole Leaded Fuse, PCB Mount, Time Delay/Slow Blow, 250VAC, 125mA | BD2XLQ
BUSSMANN SR-5-125MA-AP Through Hole Leaded Fuse, PCB Mount, Time Delay/Slow Blow, 250VAC, 125mA
Item: BD2XLQModel: SR-5-125MA-AP
In Stock
Get it by Monday, May 25
This product can only be shipped in multiples of 1000
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Through Hole Leaded Fuse
Ac Voltage 250V AC
Amps 125 mA
Body Style Leaded
Diameter 8.5 mm
Fuse Group Submini
Fuse Type Leaded Fuses
Indicator Style Without Indicator
Interrupt Rating 35A at 250V AC
Length 7.6 mm
Max. Operating Temp. 85 Deg. C
Max. Operating Temp. 85°C
Min. Operating Temp. -40°C
Overall Diameter 0.334"
Overall Length 0.3"
Packaging Ammo Pack
Resistance 1.6 ohms
Series SR-5 Series
Termination Type Radial
Visual Indication Without Indicator
Voltage 250V AC