BUSSMANN S500-400-R Fuse 400ma S500 250vac - Pack Of 5 | AB8XFF 2ABW3
BUSSMANN S500-400-R Fuse, 400 mA, 250 VAC, 35 Amp at 250 VAC, 20mm Lg, 5mm Dia.
Item: AB8XFFModel: S500-400-RCross Ref: 2ABW3
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Fuse
Amps 400 mA
Body Material Glass
Body Style Cylindrical
Diameter 5 mm
Element Single
Indicating / Nonindicating Indicating
Length 20 ft.
Rejection / Nonrejection Nonrejection
Speed Type Fast Acting
Voltage Rating 250V AC