BUSSMANN F60C500V3/4AS Midget Fuse, 0.75A, 500V, 10 Pack | BD2TMT
BUSSMANN F60C500V3/4AS Midget Fuse, 0.75A, 500V
Item: BD2TMTModel: F60C500V3/4AS
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Fast Acting Midget Fuse
Amps 0.75A
Diameter 0.41"
Fuse Protection Type Hi-Rel Fuse
Length 1 1/2"
Overall Diameter 0.41"
Packaging Bulk
Series F60C Series
Type Hi Rel Fuse
Voltage 500V