BUSSMANN F03A250V1-1/4AS Cartridge Fuse, 1.25A, 250VAC
Item: BD3GKVModel: F03A250V1-1/4AS
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Cartridge Fuse
Ac Voltage 250V AC
Amps 1.25A
Body Style Cylindrical
Diameter 1/4"
Fuse Group 3AG
Fuse Size 6.3 mm x 32 mm
Fuse Type Cylindrical
Indicator Style With Indicator
Length 1 1/4"
Mounting Type Clip, Holder
Overall Diameter 1/4"
Overall Length 1 1/4"
Packaging Bulk
Product Type Hi-Rel Fuse
Series F03A Series
Visual Indication With Indicator
Voltage 250V AC