BUSSMANN F01A125V1-1/4AS Cartridge Fuse, 250mA, 125VAC
Item: BD3JCHModel: F01A125V1-1/4AS
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Cartridge Fuse
Ac Voltage 125V AC
Amps 250 mA
Body Style Cylindrical
Diameter 6.35 mm
Fuse Type Cylindrical
Indicator Style With Indicator
Length 25.4 mm
Mounting Type Clip, Holder
Overall Diameter 1/4"
Overall Length 1"
Packaging Bulk
Series F01A Series
Termination Type Clip
Visual Indication With Indicator
Voltage 125V AC