BUSSMANN CC12H1.5A-TR Surface Mount Fuse, 1.5A, 63VDC
Item: CD6XJQModel: CC12H1.5A-TR
In Stock
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Fuses
Amps 1.5A
Dc Voltage 63V DC
Fuse Type Slow Blow, Time Delay
Height 0.6 mm
Interrupt Rating 50A
Length 3.2 mm
Max. Operating Temp. 125°C
Max. Operating Temp. 125 Deg. C
Min. Operating Temp. -40°C
Overall Length 0.13"
Packaging Cut Tape
Product Type SMD Fuses
Series CC12H Series
Voltage 63V DC
Voltage (dc) 63VDC
Width 1.6 mm