BUSSMANN BK/GMD-2.5-R Buss Small Dimension Fuse, 2.5A, 250VAC, 100 A at 250VAC, 100 Pack | CQ8BWH 361MH2
BUSSMANN BK/GMD-2.5-R Buss Small Dimension Fuse, 2.5A, 250VAC, 100 A
Item: CQ8BWHModel: BK/GMD-2.5-RCross Ref: 361MH2
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Fuse
Ac Voltage 250V AC
Amps 2.5A
Dc Voltage Rating Not Rated
Diameter 5 mm
Equivalent Brand And Series Bussmann Gmd Series
Equivalent Series 239, Gmc, Gsc
Fuse Size 20 mm x 5 mm
Interrupt Rating 100A @ 250V AC
Length 20 mm