BUSSMANN BK/AGC-15-R Buss Small Dimension Fuse, 15A, 32VAC, 0 A at 32VAC, 100 Pack | CQ8BWE 361MD7
BUSSMANN BK/AGC-15-R Buss Small Dimension Fuse, 15A, 32VAC, 0 A at 32VAC
Item: CQ8BWEModel: BK/AGC-15-RCross Ref: 361MD7
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Fuse
Ac Voltage 32V AC
Amps 15A
Body Material Glass
Body Style Cylindrical
Cap Dia. 6.76 mm
Compatible Fuse Block Series 1A1907, Hb, Hfa, Hhb, Hkp, Hrk, Htb, S-8000
Dc Voltage Not Rated
Dc Voltage Rating Not Rated
Diameter 6.3 mm
Equivalent Brand And Series Bussmann Agc, Littelfuse 312 Series
Equivalent Series 311, 312, 3AG, AGC, GGC, MMB
Fuse Size 32 mm x 6.3 mm
Length 32 mm