AUTOQUIP TTN-048-0080 Scissor Lift Table, 48 Inch Platform Width, 58 Inch Height, 8000 lbs Capacity
Item: CG6BFCModel: TTN-048-0080
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
Item Scissor Lift Table
Base Length 64"
Base Width 24"
Load Capacity 8000 lbs.
Lowered Height 10"
Max. Platform Length 96"
Max. Platform Width 48"
Min. Platform Length 64"
Min. Platform Width 24"
Motor Hp 1 1/2 hp
Number Of Cylinders 3
Raised Height 58"
Time 46 sec.
Travel Length 48"