AUTOQUIP TTN-031-0040 Scissor Lift Table, 48 Inch Platform Width, 37 Inch Height, 4000 lbs Capacity
Item: CG6BDDModel: TTN-031-0040
In Stock
Get it by Monday, May 25
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Scissor Lift Table
Base Width 24"
Load Capacity 4000 lbs.
Lowered Height 6"
Max. Platform Length 72"
Max. Platform Width 48"
Min. Platform Length 42"
Min. Platform Width 24"
Motor Hp 1 1/2 hp
Number Of Cylinders 2
Raised Height 37"
Time 22 sec.
Travel Length 31"