AUTOQUIP TTN-024-0015 Scissor Lift Table, 48 Inch Platform Width, 30 Inch Height, 1500 lbs Capacity
Item: CG6BCJModel: TTN-024-0015
In Stock
Get it by Friday, May 22
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Scissor Lift Table
Base Length 48"
Load Capacity 1500 lbs.
Lowered Height 6"
Max. Platform Length 96"
Max. Platform Width 48"
Min. Platform Length 48"
Min. Platform Width 24"
Motor Hp 1 1/2 hp
Number Of Cylinders 1
Raised Height 30"
Time 21 sec.
Travel Length 24"