Item: CG6BKUModel: STN-072-0170
Item Scissor Lift Table
Base Length 112"
Base Width 42"
Load Capacity 17000 lbs.
Lowered Height 12 1/2"
Lowered Height 12.5"
Max. Platform Length 112"
Min. Platform Length 42"
Min. Platform Width 42"
Number Of Cylinders 3
Raised Height 84 1/2"
Raised Height 84.5"
Time 57 sec.
Travel Length 72"