Item: CG6BFRModel: STN-012-0180
In Stock
Get it by Monday, May 25
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Scissor Lift Table
Base Length 60"
Base Width 42"
Load Capacity 18000 lbs.
Lowered Height 12 1/2"
Lowered Height 12.5"
Max. Platform Length 96"
Max. Platform Width 72"
Min. Platform Length 60"
Min. Platform Width 42"
Number Of Cylinders 2
Raised Height 24 1/2"
Raised Height 24.5"
Time 7 sec.
Travel Length 12"