Item: CG6BFXModel: STN-012-0340
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
Item Scissor Lift Table
Base Length 60"
Base Width 42"
Load Capacity 34000 lbs.
Lowered Height 24 3/4"
Lowered Height 24.75"
Max. Platform Length 96"
Min. Platform Length 60"
Min. Platform Width 42"
Number Of Cylinders 2
Raised Height 36 3/4"
Raised Height 36.75"
Time 11 sec.
Travel Length 12"