Item: CG6BHKModel: STN-042-0100
In Stock
Get it by Friday, May 22
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Scissor Lift Table
Base Length 112"
Base Width 42"
Load Capacity 10000 lbs.
Lowered Height 12 1/2"
Lowered Height 12.5"
Max. Platform Length 144"
Max. Platform Width 72"
Min. Platform Length 112"
Min. Platform Width 42"
Number Of Cylinders 2
Raised Height 54 1/2"
Raised Height 54.5"
Time 21 sec.
Travel Length 42"