AUTOQUIP FLT-183-0030 Freight Lift, 72 Inch Max. Platform Width, 3000 lbs Capacity | CG6CWC
AUTOQUIP FLT-183-0030 Freight Lift, 72 Inch Max. Platform Width, 3000 lbs Capacity
Item: CG6CWCModel: FLT-183-0030
Item Freight Lift
Load Capacity 3000 lbs.
Lowered Height 4 1/4"
Lowered Height 4.25"
Max. Platform Length 72"
Max. Platform Width 72"
Min. Platform Width 36"
Time 83 sec.
Travel Length 183"