AUTOQUIP FLT-168-0015 Freight Lift, 72 Inch Max. Platform Width, 1500 lbs Capacity | CG6CVZ
AUTOQUIP FLT-168-0015 Freight Lift, 72 Inch Max. Platform Width, 1500 lbs Capacity
Item: CG6CVZModel: FLT-168-0015
Item Freight Lift
Load Capacity 1500 lbs.
Lowered Height 3 1/4"
Lowered Height 3.25"
Max. Platform Length 72"
Max. Platform Width 72"
Min. Platform Length 36"
Min. Platform Width 36"
Time 83 sec.
Travel Length 168"