AUTOQUIP FLT-144-0030 Freight Lift, 72 Inch Max. Platform Width, 3000 lbs Capacity | CG6CVY
AUTOQUIP FLT-144-0030 Freight Lift, 72 Inch Max. Platform Width, 3000 lbs Capacity
Item: CG6CVYModel: FLT-144-0030
Item Freight Lift
Load Capacity 3000 lbs.
Lowered Height 4 1/4"
Lowered Height 4.25"
Max. Platform Length 72"
Max. Platform Width 72"
Min. Platform Length 36"
Min. Platform Width 36"
Time 55 sec.
Travel Length 144"