AUTOQUIP DRM-036-0160 Scissor Lift Table, 62 Inch Platform Width, 48 Inch Height, 16000 lbs Capacity
Item: CG6CCAModel: DRM-036-0160
Item Scissor Lift Table
Base Length 76 1/2"
Base Width 42"
Load Capacity 16000 lbs.
Lowered Height 12"
Max. Platform Length 114"
Max. Platform Width 62"
Min. Platform Length 94"
Min. Platform Width 42"
Number Of Cylinders 4
Raised Height 48"
Time 100 sec.
Travel Length 36"