AUTOQUIP DRM-036-0120 Scissor Lift Table, 62 Inch Platform Width, 46 Inch Height, 12000 lbs Capacity
Item: CG6CBZModel: DRM-036-0120
Item Scissor Lift Table
Base Length 70 1/2"
Base Width 42"
Load Capacity 12000 lbs.
Lowered Height 10"
Max. Platform Length 114"
Max. Platform Width 62"
Min. Platform Length 94 1/2"
Min. Platform Width 42"
Motor Hp 1 1/2 hp
Number Of Cylinders 2
Raised Height 46"
Time 50 sec.
Travel Length 36"