ACME ELECTRIC AA58002117 Commercial Transformer, Toroid, 800VA
3.4A
This product can only be shipped in multiples of 3Request a Quote
| Item | Transformer |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Height | 2.7" |
| Outside Dia. | 6 2/5" |
| Primary Voltage | 117/234V |
| Product Datasheet | acme-electric-aa58002117.pdf |
| Secondary Amps | 3.4A |
| Secondary Voltage | 117V |
Product Details:
- 117/234V Primary Voltage, 2 X 117V Secondary Voltage