ACME ELECTRIC AA53752117 Commercial Transformer, Toroid, 375VA
4.9A
This product can only be shipped in multiples of 4Request a Quote
| Item | Transformer |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Height | 2" |
| Outside Dia. | 5 2/5" |
| Primary Voltage | 117/234V |
| Product Datasheet | acme-electric-aa53752117.pdf |
| Secondary Amps | 4.9A |
| Secondary Voltage | 117V |
Product Details:
- 117/234V Primary Voltage, 2 X 117V Secondary Voltage