ACME ELECTRIC AA52402024 Commerical Transformer, Toroid, 240VA
5A
This product can only be shipped in multiples of 4Request a Quote
| Item | Transformer |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Height | 2.1" |
| Outside Dia. | 4 1/2" |
| Primary Voltage | 117/234V |
| Product Datasheet | acme-electric-aa52402024.pdf |
| Secondary Amps | 5A |
| Secondary Voltage | 24V |
Product Details:
- 117/234V Primary Voltage, 2 x 24V Secondary Voltage