WESTWARD 4NZN2 Combination Wrench, Alloy Steel, Chrome, 15 mm Head Size, 9 3/4 Inch Overall Length, Std
9 3/4"
Get it by Wednesday, May 20
5.00% off
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Ratcheting Combination Wrench |
| Box End Style | Spline |
| Box End Type | Twelve Point Box End |
| Corrosion Resistance | Yes |
| Finish | Chrome |
| Flexible Head | No |
| Grip Style | Plain |
| Handle Color | Silver |
| Handle Type | One Piece |
| Head Angle | 0° |
| Head Movement | Fixed |
| Head Offset Angle | 0° |
| Head Size | 15mm |
| Head Size | 15 mm |
| Head Thickness | 3/8" |
| Head Type | Standard |
| Insulated | No |
| Material | Alloy Steel |
| Measurement Type | Metric |
| Min. Arc Swing | 5° |
| Non-magnetic | No |
| Non-sparking | No |
| Number Of Geared Teeth | 72 |
| Number Of Points | 12 |
| Offset | 0° |
| Opening Type | Rounded |
| Overall Length | 9 3/4" |
| Ratcheting | Yes |
| Reversible | Yes |
| Reversing | Yes |
| Sae Or Metric | Metric |
| Tether Capable | Standard Tool |
| Tether Style | Tether Capable |
| Wrench Length Style | Extra Long |
| Wrench Material | Alloy Steel |
| Wrench Product Grouping | Wrenches |
| Wrench Shape | Twist |
| Wrench Style | Twist Handle |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.19 |
| Ship height (cm) | 6.1 |
| Ship length (cm) | 32 |
| Ship width (cm) | 16.76 |
| HS code | 8204110030 |
| Country of Origin | CN |
Product Variants
| Product | Model | Head Type | Finish | Overall Length | Opening Type | Measurement Type | Head Size | Wrench Length Style | Tether Style | Price | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() |
1EYF4 | Offset | Satin | 18 1/2" | Rounded | SAE | 1 3/8" | Standard | Tether Capable | €62.64 | |
![]() |
1EYF5 | Offset | Satin | 19 1/2" | Rounded | SAE | 1 7/16" | Standard | Tether Capable | €75.81 | |
![]() |
1EYF6 | Offset | Satin | 19 1/2" | Rounded | SAE | 1 1/2" | Standard | Tether Capable | €77.22 | |
![]() |
1EYF7 | Offset | Satin | 21 1/4" | Rounded | SAE | 1 5/8" | Standard | Tether Capable | €96.54 | |
![]() |
1EYG4 | Offset | Satin | 26 1/4" | Rounded | SAE | 2 1/16" | Standard | Tether Capable | €139.34 | |
![]() |
1EYH1 | Offset | Black Oxide | 6" | Rounded | SAE | 3/8" | Standard | Tether Capable | €7.24 | |
![]() |
1EYH2 | Offset | Black Oxide | 6 5/8" | Rounded | SAE | 7/16" | Standard | Tether Capable | €8.42 |
Explore Products
- DAYTON 34TJ45 Double Diaphragm Pump 13 In Length 150 Gpm
- MARATHON MOTORS 256TTFCD6037 GT3425A / 256TTFCD6037BB Close Coupled Pump Motor, 20/15 HP, 3 Phase, 60/50 Hz, 230/460 and 190/380V, 1800 RPM
- BOSTON GEAR F00604
- SQUARE D LHL36400MB PowerPact Molded Case Circuit Breaker, 400A, 600VAC
- EATON EDR-3000-2A1IB0 Current Protection Distribution Relay, 40-250 VAC, 19-300 VDC, 4 Inputs, 4 Outputs
- EATON B29SNC15TX3E045 Non-Reversing Starter, Separate Ctrl, Metal Mounting Plate, 15 A, 24 V, 9-45 A
- WESTWARD 6PRN2 Jobber Length Drill Bit, #4, 135 Deg. Split Point, TiN-Coated HSS, Parabolic Flute
- GATES 7881-7036 Timing Pulley, 3.2 Inch Diameter
Explore More
- KEYSHAFT
- Panel Mount Circuit Breakers
- Sponges and Scouring Pads
- Burnishers
- Blind Rivets
- Rod Hanger Accessories
- DESTACO 207 Series Vertical Hold Down Clamps
- DESTACO 385-R Series Pull Action Latch Clamps
- YELLOW JACKET FlexFlow Adapters
- GLOBE SCIENTIFIC Screwcaps without O-Ring, for Sample Tubes
- EGA PRODUCTS Stairway Leg
- SMC VALVES Cng Series Cylinder With Lock
- DESTACO 375 Series Pull Action Latch Clamps, Narrow Base
- ABILITY ONE Degreasers
- GLOBE SCIENTIFIC Locking Microcentrifuge Tubes
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
WESTWARD 4NZN2 Combination Wrench, Alloy Steel, Chrome, 15 mm Head Size, 9 3/4 Inch Overall Length, Std





