WEG DWB250PE125-3DF Molded Case Circuit Breaker, 125A | BB8XNX
WEG DWB250PE125-3DF 12736150 Circuit Breaker, 250 Frame, 35 kA Breaker Interruption Capacity at 480V UL-80 Percent, 125A, DF-Thermal Adjust Magnetic Fixed Trip
Item: BB8XNXModel: DWB250PE125-3DFCross Ref: 12736150
Item Molded Case Circuit Breaker
Breaker Interruption Capacity 35 kA @ 480V
Breaker Interuption Capacity @480 Vac 35 kA @ 480V
Frame Size 250
Number Of Poles 3
Rated Amps 125A
Rated Current 125A