WEG DWB250JH250-3DF Molded Case Circuit Breaker, 250A | BB6RCH
WEG DWB250JH250-3DF 12736229 Circuit Breaker, 250 Frame, 14 kA Breaker Interruption Capacity at 480 VAC UL-100 Percent, 250A, DF-Thermal Adjust Magnetic Fixed Trip
Item: BB6RCHModel: DWB250JH250-3DFCross Ref: 12736229
Item Molded Case Circuit Breaker
Breaker Interruption Capacity 14 kA @ 480V
Breaker Interuption Capacity @480 Vac 14 kA @ 480V
Frame Size 250
Number Of Poles 3
Rated Amps 250A
Rated Current 250A