WEG DWB250JE100-3DF Molded Case Circuit Breaker, 100A | BB7UZV
WEG DWB250JE100-3DF 12736124 Circuit Breaker, 250 Frame, 14 kA Breaker Interruption Capacity at 480V UL-80 Percent, 100A, DF-Thermal Adjust Magnetic Fixed Trip
Item: BB7UZVModel: DWB250JE100-3DFCross Ref: 12736124
7 In Stock
Ships within 2 days via
Product Specifications:
Item Molded Case Circuit Breaker
Breaker Interruption Capacity 14 kA @ 480V
Breaker Interuption Capacity @480 Vac 14 kA @ 480V
Frame Size 250
Number Of Poles 3
Rated Amps 100A
Rated Current 100A