WEG DWB250JH150-3DF Molded Case Circuit Breaker, 150A | BB8YZR
WEG DWB250JH150-3DF 12736197 Circuit Breaker, 250 Frame, 14 kA Breaker Interruption Capacity at 480V UL-100 Percent, 150A, DF-Thermal Adjust Magnetic Fixed Trip
Item: BB8YZRModel: DWB250JH150-3DFCross Ref: 12736197
Item Molded Case Circuit Breaker
Breaker Interruption Capacity 14 kA @ 480V
Breaker Interuption Capacity @480 Vac 14 kA @ 480V
Frame Size 250
Number Of Poles 3
Rated Amps 150A
Rated Current 150A