WEG CSW30H-CK3R45B 14381103 Selector Switch, Knob Type, 3 Pos., 45 Deg., Spring Return Operation, Blue, Hazardous duty
Item: BC9QPDModel: CSW30H-CK3R45BCross Ref: 14381103
In Stock
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Selector Switch
Angle Between Positions 45°
Application Duty Hazardous Duty
Color Blue
Handle Operation Spring Return
Mounting Size 30 mm
Number Of Positions 3
Operator Color Black
Operator Type Knob
Terminal Type Screw
Type Knob
Voltage 600V
Voltage Class 600V