WEG CSW30H-CA3R45Y 14380966 Selector Switch, Lever Type, 3 Pos., 45 Deg., Spring Return Operation, Yellow, Hazardous duty
Item: BC9WLMModel: CSW30H-CA3R45YCross Ref: 14380966
In Stock
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Selector Switch
Angle Between Positions 45°
Application Duty Hazardous Duty
Color Yellow
Handle Operation Spring Return
Mounting Size 30 mm
Number Of Positions 3
Operator Color Black
Operator Type Lever
Terminal Type Screw
Type Lever
Voltage 600V
Voltage Class 600V