WEG CSW30H-CK2R90 14381058 Selector Switch, Knob Type, 2 Pos., 90 Deg., Spring Return Operation, Hazardous duty
Item: BC7ZQZModel: CSW30H-CK2R90Cross Ref: 14381058
7 In Stock
Ships within 2 days via
Product Specifications:
Item Selector Switch
Actuation Form With Return
Angle Between Positions 90°
Application Duty Hazardous Duty
Color White
Front Type Knob
Handle Operation Spring Return
Mounting Size 30 mm
Number Of Positions 2
Operator Color Black
Operator Type Knob
Selector Switch Positions 2
Selector Switches Angle 90°
Specific Function Without Lettering
Terminal Type Screw
Type Knob
Voltage 600V
Voltage Class 600V