WEG CSW30H-CK3F45B 14381085 Selector Switch, Knob Type, 3 Pos., 45 Deg., Maintained Operation, Blue, Hazardous duty
Item: BD3DQVModel: CSW30H-CK3F45BCross Ref: 14381085
In Stock
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Selector Switch
Angle Between Positions 45°
Application Duty Hazardous Duty
Color Blue
Handle Operation Maintained
Mounting Size 30 mm
Number Of Positions 3
Operator Color Black
Operator Type Knob
Terminal Type Screw
Type Knob
Voltage 600V
Voltage Class 600V