WEG CSW30H-CA3RE45 14380991 Selector Switch, Lever Type, 3 Pos., 45 Deg., Spring Return left Operation, Hazardous Duty
Item: BD4ZLGModel: CSW30H-CA3RE45Cross Ref: 14380991
7 In Stock
Ships within 2 days via
Product Specifications:
Item Selector Switch
Actuation Form With Return From Left
Angle Between Positions 45°
Application Duty Hazardous Duty
Color White
Front Color Standard
Front Type Lever
Handle Operation Spring Return From Left
Mounting Size 30 mm
Number Of Positions 3
Operator Color Black
Operator Type Lever
Selector Switch Positions 3
Selector Switches Angle 45°
Specific Function Without Lettering
Terminal Type Screw
Type Lever
Voltage 600V
Voltage Class 600V