WEG 31518XP3YAX355MLF3 Electric Motor, 430Hp, 50Hz, 1500/1800 Rpm
Item: BB4AZCModel: 31518XP3YAX355MLF3
In Stock
Get it by Monday, May 25
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Electric Motor
Dimension(c) 57.835"
Enclosure Type Tefc
Fl Efficiency 95.9%
Flamps@415 V 516A
Frame 355 M/L , 355MLF3
Frame Material Cast Iron
Horsepower 430 hp
Hp 315 hp
Hz 50 Hz
Kw 315 kW