WEG 25018XP3YAX355MLF3 Electric Motor, 340Hp, 50Hz, 1500/1800 Rpm
Item: BB7MFWModel: 25018XP3YAX355MLF3
In Stock
Get it by Friday, May 22
Product Specifications:
Item Electric Motor
Dimension(c) 57.835"
Enclosure Type Tefc
Fl Efficiency 95.8%
Flamps@415 V 415A
Frame 355 M/L , 355MLF3
Frame Material Cast Iron
Horsepower 340 hp
Hp 250 hp
Hz 50 Hz
Kw 250 kW