WEG 20036XP3YAX355MLF3 Electric Motor, 270Hp, 50Hz, 3000 Rpm
Item: BB7DZGModel: 20036XP3YAX355MLF3
In Stock
Get it by Friday, May 22
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Electric Motor
Dimension(c) 57.835"
Enclosure Type Tefc
Fl Efficiency 95.1%
Flamps@415 V 320A
Frame 355 M/L , 355MLF3
Horsepower 270 hp
Hp 200 hp
Hz 50 Hz
Kw 200 kW