TSUBAKI MIUS300-15 Cam Clutch, 15mm Size
Item: BA2PHBModel: MIUS300-15
7 In Stock
Ships within 2 days via
Product Specifications:
Item Cam Clutch
A 2 1/2"
C (outer Race Width) 2.38"
D (pitch Circle Diameter) 2 5/8"
F Inner Race O.d. 1.122"
Filler Plug Location 0.409"
Max. Indexing 300 CPM
Max. Overrunning Inner Race 50 RPM
No. Of Tapped Holes 4
Oil Capacity 1.7 oz.
S (thread Depth) 0.512"