TSUBAKI MIUS750-70 Cam Clutch, 70mm Size
Item: AZ9GDPModel: MIUS750-70
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Cam Clutch
A 6"
C (outer Race Width) 5 22/25"
D (pitch Circle Diameter) 7"
F Inner Race O.d. 4.33"
Filler Plug Location 2.94"
Max. Indexing 300 CPM
Max. Overrunning Inner Race 30 RPM
No. Of Tapped Holes 8
Oil Capacity 27.2 oz.
S (thread Depth) 0.984"