STARRETT 54345 Flat Stock, 3/16 Inch Thickness x 2-1/2 Inch Width x 36 Inch Length
Get it by Friday, May 22
€183.00 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 36" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness | 3/16" |
| Width (in) | 2 1/2" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 2.15 |
| Ship height (cm) | 0.48 |
| Ship length (cm) | 91.44 |
| Ship width (cm) | 6.35 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Straight Wall Containers
- Fiberglass Stair Treads
- Glove Boxes
- Nuts and Washers
- Paint Mixers
- CONDOR Heat Resistant Gloves, Kevlar/Nomex
- ANSELL Coated Nitrile Gloves, Gray White
- ASSOCIATED SPRING RAYMOND Powerline X320 Gas Springs
- GLOBE SCIENTIFIC Label Sheets, Cryo, 24 x 13 mm Size
- ANVIL AS781 Series Open Angle Connectors, 4-Hole
- NTN Shielded Radial Ball Bearing
- SOUTHWIRE COMPANY Utility Cart
- KETT TOOLS Double Cut Shears
- DAYTON Bearing Spacers
- WILKERSON L-Mounting Brackets
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54345 Flat Stock, 3/16 Inch Thickness x 2-1/2 Inch Width x 36 Inch Length
€183.00 /unit







