SKB 3I-2914-15BC Protective Case, 32-51/64 x 16-11/16 x 15-7/8 Inch Size | CE9RPJ 55KC71
SKB 3I-2914-15BC Protective Case, 32-51/64 x 16-11/16 x 15-7/8 Inch Size
Item: CE9RPJModel: 3I-2914-15BCCross Ref: 55KC71
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
5.00% off
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Protective Case
Bottom Depth 13"
Carry-on Size No
Caster Type Rigid
Closure Type Latches
Color Black
Esd Conductive No
Finish Unfinished
Foam Design Flat
Foam Material Polyurethane
Foam Style Convoluted
Handle Style Folding
Includes Foam Insert Yes
Inside Depth 15"
Inside Length 29"
Inside Width 14"
Inside Wxlxd 14" x 29" x 15"
Ip/nema Rating Nema Ip67
Lid Depth 2"